Teraz czytasz
Najlepszy występ Adriana Meronka w European Tour

Najlepszy występ Adriana Meronka w European Tour

Adrian Meronk zajął dzielone 27. miejsce w turnieju Saudi International. To jego najlepszy wynik European Tour w karierze. Imprezę wygrał Graeme McDowell.

Meronk zakończył turniej z wynikiem -2, czyli takim samym jak miał po pierwszej rundzie. W trzech kolejnych zagrał na par pola. Po raz drugi w tym sezonie European Tour Polak przeszedł przez cut, czym wyrównał osiągnięcie z sezonu 2018, gdzie też dwa starty zaowocowały graniem aż do niedzieli. Ale w tym sezonie musi być lepiej, bo European Tour będzie jego podstawowym cyklem.

Co poza wynikiem -2 można wyczytać ze statystyk Meronka? W drugiej rundzie miał 85,7 proc. skuteczności z tee, co było najlepszym wynikiem w tamtym etapie turnieju. W pierwszej rundzie był na drugim miejscu w piekielnie istotnej statystyce GIR (green w regulacji) z wynikiem 88,8 proc., czyli z taką skutecznością umieszczał piłkę na greenie o dwa lub więcej uderzeń poniżej par dołka. W czwartej rundzie był drugi pod względem Scrambles (85,7 proc.), czyli w sytuacjach, gdy na dołku miał par lub lepiej, mimo że nie trafił na green w regulacji.

27. miejsce, najlepsze w dotychczasowej karierze w European Tour, dla Meronka oznaczało wypłatę w wysokości dokładnie 26 534,40 euro, co jest jego trzecim najwyższym turniejowym zarobkiem w karierze. Polak awansował też aż o 52. miejsce w klasyfikacji Race to Dubai i obecnie zajmuje 98. pozycję. Najlepszych 110 graczy na koniec sezonu utrzyma karty na kolejny rok.

Turniej z wynikiem -12 wygrał Graeme McDowell, o dwa uderzenia pokonując Dustina Johnsona, a o trzy trio Thomas Pieters, Phil Mickelson, Gavin Green.

Następne zawody European Tour odbędą się w Australii. W dniach 6-9 lutego zaplanowano turniej ISPS Handa Vic Open. Meronka na liście zgłoszeń nie ma.

WYNIKI

fot. Łukasz Giza/Golf24

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o