Teraz czytasz
Odlotowy, 50. numer „Golf&Rolla” otwiera nowy sezon!

Odlotowy, 50. numer „Golf&Rolla” otwiera nowy sezon!

W nowy sezon z nową energią! Odświeżony layout, jeszcze więcej interesujących treści i kilka niespodzianek w środku. Pierwszy w tym sezonie, wyjątkowy, bo pięćdziesiąty numer „Golf&Rolla” poleca się wszystkim miłośnikom golfa!

Jubileuszowa pięćdziesiątka

Z numerem, który właśnie ujrzał światło dzienne, „stuknęło” nam 50… numerów, dlatego uznaliśmy, że to dobra okazja, aby trochę powspominać.  Przez minione 12 lat – tyle właśnie pod szyldem „Golf&Roll” zajęło nam wydanie 50 kolejnych numerów (magazyn od początku jest kwartalnikiem) – przeprowadziliśmy dla Was setki rozmów o golfie, poznając przy tym tak wiele osób, dla których golf jest pasją, inspiracją, a często sensem życia. Relacjonowaliśmy dla Was wydarzenia, które zapisały się w golfowej historii i które miały wpływ na przyszłość tego sportu w naszym kraju. A przez te minione lata trochę się w polskim golfie zadziało, dlatego cieszymy się, że mogliśmy być tego świadkiem. Koniecznie zajrzyjcie do tego materiału, bo z naszego archiwum odkurzyliśmy kilka wyjątkowych zdjęć… Może znajdziecie na nich siebie?

Nasz pięćdziesiąty numer stał się doskonałą okazją do wspomnień…
Golf to sport, który uzależnia jak żaden inny. Na swej drodze spotkaliśmy wiele golfowych zapaleńców, czasami chciałoby się powiedzieć freaków, dla których sport ten jest prawdziwą pasją.
I mimo że magazyn praktycznie w całości poświęcony jest grze w golfa, to niejednokrotnie zdarzało się, że razem z naszymi bohaterami udawaliśmy się w rewiry, które z grą w golfa miały niewiele wspólnego…

To będzie sezon Adriana Meronka!

Adrian Meronk już nie raz był bohaterem naszych okładek i chyba trudno się dziwić, że wciąż na nich gości. Polak konsekwentnie pnie się po szczeblach zawodowej kariery, a ten sezon zapowiada się dla niego i dla jego kibiców niezwykle ekscytująco. Przed Polakiem udział we wszystkich czterech tegorocznych turniejach wielkoszlemowych i jeszcze pewnie kilku innych z cyklu PGA Tour, bo w amerykańskiej lidze Adrian coraz częściej gości. To właśnie gra w najlepszym zawodowym cyklu świata jest dla niego celem numer 1 i to marzenie konsekwentnie realizuje. Adrian zdradził nam swoje tegoroczne plany i podsumował to, co w tym sezonie już wydarzyło się na jego drodze o zawodowe marzenia. A były to dla polskiego golfa rzeczy wyjątkowe!

Adrian Meronk konsekwentnie pnie się po szczeblach zawodowej kariery, a ten sezon zapowiada się dla niego i dla jego kibiców niezwykle ekscytująco. fot. Oisin Keniry/Getty Images

Nicole

Wśród bohaterów tego numeru jest jednak więcej przedstawicieli młodego golfowego pokolenia. Nicole Polivchak, ma 24 lata, głowę pełną marzeń, mnóstwo talentu i determinacji w dążeniu do celu. Golfistka, studentka University of Texas at San Antonio, członkini polskiej kadry narodowej z mistrzowskimi tytułami na koncie właśnie przeszła na zawodowstwo i ma ambitny plan gry w Ladies European Tour. Przed nią nowy rozdział w życiu, a my z uwagą będziemy śledzić jej poczynania w zawodowych turniejach.

Nicole Polivchak ma 24 lata i właśnie przeszła na zawodowstwo i ma ambitny plan gry w Ladies European Tour! for. Rafa Cabrera

Odlotowy czas

Nowy rozdział swojego życia i to całkiem „odlotowy” pisze także 24-letni Jakub Dymecki, jeden z czołowych reprezentantów kadry narodowej, uczestnik drużynowych mistrzostw świata, a od ponad rok także caddie Mateusza Gradeckiego. Kuba przybliżył nam życie caddiego na zawodowych tourach, a przy okazji opowiedział o swojej innej wielkiej pasji – samolotach. Sesję do tego materiału przeprowadziliśmy w hangarze Jet Story na warszawskim Okęciu.

Sesję do tego materiału przeprowadziliśmy w hangarze Jet Story na warszawskim Okęciu. fot. G&R/Filip Klimaszewski
Kuba przybliżył nam życie caddiego na zawodowych tourach, a przy okazji opowiedział o swojej innej wielkiej pasji – samolotach. fot. G&R/Filip Klimaszewski
Golf to po prostu odlotowa dyscyplina sportu! fot. G&R/Filip Klimaszewski

Akademia gry: Odpal swojego drivera

Piers Ward i Andy Proudman są założycielami najbardziej skutecznego systemu trenerskiego online w golfie – Me and My Golf. Ich pouczające, interaktywne i wzmacniające treści zdobyły prawie dwa miliony zwolenników na ich platformach społecznościowych i ponad 300 milionów wyświetleń na YouTube, Facebooku i Instagramie. W tym numerze znajdziecie najważniejsze zasady, które wzniosą waszą grę z tee na zupełnie nowy poziom… Krok po kroku.

Z ekspertami Me and My Golf pomożemy wam opanować grę z tee. fot. Bauer Media Limited

Raport G&R: Golf juniorski w Polsce

Sukcesy Adriana Meronka zdają się być siłą napędową golfa, na którą wszyscy tak długo czekali. Mówiono o tym już wcześniej, że jeśli pojawi się golfowy Adam Małysz czy Robert Kubica nastąpi wielki golfowy boom. Czy rzeczywiście tak się stało i Adrian ma swoich następców pośród juniorów? Jak wygląda rozwój golfa juniorskiego w Polsce? Kilka faktów w naszym raporcie.

Co nowego w regułach?

Od stycznia 2023 roku weszła w życie najnowsza wersja „Reguł Gry w Golfa”, przywracając tym samym czteroletni cykl regularnych aktualizacji. Chociaż najnowszej edycji reguł daleko do remontu dokonanego poprzednim razem w 2019 r., kilka znaczących modyfikacji warto odnotować. Nasza ekspertka Jolanta Makuch, sędzia z certyfikatem Royal &Ancient Golf Club of St. Andrews, przybliża dla was najważniejsze zmiany.

Polak potrafi od dawna

Starty Adriana Meronka w PGA Tour każą wspomnieć, że najbardziej prestiżowa liga golfa zawodowego na świecie widziała już w przeszłości polskie sukcesy. Tylko nie pod flagą biało-czerwoną, gdyż osiągały je zdolne dzieci imigrantów: Burke, Toski, Furgol…  A fakt, że spora grupa polskiej młodzieży obecnie studiuje i gra w golfa w USA, pozwala nam wierzyć w to, że kandydat lub kandydatka do współczesnych zwycięstw w PGA Tour lub LPGA Tour już chodzi po amerykańskich albo polskich fairwayach…

Golf Trips: Irlandia Północna i okolice Kairu

Nasi golfowi globtroterzy znowu w akcji! Tym razem, wbrew wszelkim egipskim plagom, golfowe perełki w okolicach Kairu wytropił dla was nasz niezastąpiony Jacek Zaidlewicz, człowiek, któremu ruch na egipskich drogach niestraszny! Z kolei Wojciech Pasynkiewicz, autor najnowszej książki poświęconej golfowym podróżom „Golf. Pasja. Podróże, Lifestyle”, przybliżył nam swoją ostatnią golfową eskapadę do Irlandii Północnej.

Katameya Dunes Golf Resort & Spa to jedno z pól golfowych, jakie odwiedził nasz golfowy podróżnik Jacek Zaidlewicz.

Co nowego w pro-shopach?

Najnowsze modele driverów, polówki w sam raz na letnie granie, torby golfowe na kółkach – to wszystko w naszym przeglądzie sprzętu, odzieży i akcesoriów niezbędnych każdemu golfiście.

To i jeszcze więcej w naszym najnowszym numerze. Jak zawsze trzymamy dla was rękę na golfowym pulsie.

Gorąco polecamy!

 

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o