Now Reading
Ossowski na podium w Szczecin Open

Ossowski na podium w Szczecin Open

Pierwsze miejsce w zakończonym właśnie turnieju Floating Garden Szczecin Open Presented by Grupa Azoty po emocjonującej rundzie finałowej należy do Polaka Jakuba Ossowskiego. Walka o tytuł rozstrzygnęła się dosłownie na ostatnich dołkach.

Kokociński był liderem klasyfikacji zawodowców od początku turnieju, grając w dwóch pierwszych rundach po 69 uderzeń. W finale zagrał jednak zdecydowanie słabiej, popełniając szereg błędów – pięć bogeyów i jeden double bogey w trakcie rundy spowodowały, że golfista rundę ukończył z wynikiem aż o 10 uderzeń słabszym niż w trakcie wcześniejszych rund.

Słabszą formę Kokocinskiego wykorzystał Jakub Ossowski, który przez wszystkie trzy dni grał równo i konsekwentnie (71,72,73), kończąc rywalizację z łącznym wynikiem 216 uderzeń, jedno uderzenie przed rywalem.

Na trzeciej pozycji uplasował się inny Szwed Peter Carnbro (218), również od początku rywalizacji plasujący się na czele stawki. Na czwartej Polak Piotr Ragankiewicz.

Wśród amatorów najlepszy wynik uzyskał młody zawodnik Adrian Kaczała. Wyniki z poszczególnych dni – 79, 78 i 79 – dały mu zwycięstwo z łącznym wynikiem 236 uderzeń. Na podium stanęli także Ivan Cocconi (244 uderzeń) oraz Carl Speth (259).

Obrońca tytułu z zeszłego roku – Peter Bronson – znalazł się na 11. pozycji.

Turniej Szczecin Open został rozegrany już po raz szesnasty, tradycyjnie na polu Binowo Park GC koło Szczecina. W tym roku w rywalizacji udział wzięło 35 zawodowców i 11 amatorów. Golfiści rywalizowali o łączną pulę nagród wysokości 40 000 złotych.

Zobacz wyniki

Jakub Ossowski – fot. Jarosław Gaszyński

Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o