Now Reading
Peter Bronson zwycięża po dogrywce

Peter Bronson zwycięża po dogrywce

Aż trzech zawodników ukończyło turniej Gradi GC Invitational by PGA Polska z identycznym wynikiem 141 uderzeń. Jednym z nich był amator, tak więc turniej inaugurujący zawodowy sezon w Polsce musiał zakończyć się dogrywką.

Peter Bronson, Kuba Ossowski oraz Mateusz Gradecki po dwóch dniach zmagań uzyskali rezultat 141 uderzeń. Tym samym Mateusz zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji stroke play brutto wśród amatorów. O tytuł najlepszego Pro zawodnicy walczyli na dodatkowym 18. dołku dogrywki.

Kuba Ossowski po pierwszej rundzie był na drugiej pozycji z sumą 72 uderzeń. Peter Bronson miał do niego tylko jedno uderzenie starty. Obydwaj zawodnicy drugiego dnia poprawili swoje wyniki – Peter zagrał 68 uderzeń, Kuba o jeden strzał więcej.

Bronson zapytany o to, skąd wzięła się różnica w jego wyniku powiedział: „Moim największym błędem wczoraj było to, iż nie znałem pola tak dobrze, jak powinienem. Popełniałem więc głupie błędy, co kosztowało mnie dwa double bogeye. Dziś tych doubli nie było i to jest dokładnie różnica pomiędzy rezultatem z pierwszej i z drugiej rundy”.

W dogrywce Bronson na spektakularnym 18. dołku zagrał na fringe przy greenie, podczas gdy Kuba trafił do hazardu. Wybita stamtąd piłka Kuby zatrzymała się na ścianie podwyższonego greenu, Dopiero za trzecim uderzeniem Kuba znalazł się na greenie, podczas gdy Peter potrzebował jedynie dwóch puttów, by skończyć dołek. Tym samym Peter Bronson wygrał kolejną w swojej karierze dogrywkę. Jak sam przyznaje, nie przypomina sobie, aby kiedykolwiek przegrał w dogrywce. „Nie oznacza to, że nie zostałem pokonany w golfie, zdarza mi się to często, ale nie w dogrywce. Kiedy staję więc do dogrywki, mam świadomość, że nie przegrałem nigdy, więc jest mało prawdopodobne, że tym razem to się zdarzy. To dodaje mi pewności. Z drugiej strony, bardzo dobrze sprawdzam się w sytuacjach stresujących. Wówczas ufam sobie i generalnie wyłączam myślenie. Skupiam się jedynie na tym, co chcę zrobić”.

Druga lokata należy do Kuby Ossowskiego, a trzecią pozycję z wynikiem 142 uderzeń zajął Alex Smith.

Wśród amatorów w klasyfikacji stroke play brutto za Mateuszem Gradeckim uplasowała się jego siostra – Dominika Gradecka, która zanotowała dwa uderzenia straty do brata. Trzecie miejsce należy do Bartosza Myszki.

W klasyfikacji stroke play netto (0-18,4) najlepszy był Ireneusz Sęk przed Markiem Tymińskim i Oskarem Zaborowskim. Wśród golfistów z wyższym handicapem (18,5 – 36) pierwsza pozycja należy do Rafała Kotwickiego, drugie miejsce zajął Giulio Piantini a trzecie Mirosław Glapiak.

Livescoring

Informacja prasowa – PGA Polska

Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o