Teraz czytasz
Święto juniorskiego golfa w październiku na Kalinowych Polach!

Święto juniorskiego golfa w październiku na Kalinowych Polach!

W dniach 3-4 października na Kalinowych Polach juniorzy mają kolejną okazję do sportowej rywalizacji. U.S. Kids Golf Polish Championship to szansa na zakwalifikowanie się do europejskiego finału U.S. Kids, który odbędzie się w Szkocji w 2021 roku.

Do udziału w turnieju zapraszamy zawodników poniżej 18 roku życia. Dzieci i młodzież będą rywalizować w klasyfikacji stroke play brutto w sześciu kategoriach wiekowych, wśród chłopców i dziewcząt, tak więc szansę na awans ma każdy zawodnik.

Zawody potrwają dwie rundy i odbędą się na 36 dołkach (na 18 dla najmłodszych). Dzieci poniżej 10 roku życia będą rozgrywać codziennie po 9 dołków, a juniorzy starsi (10-18 lat) rozegrają po 18 dołków dziennie. Każda grupa wiekowa rozegra turniej z przygotowanych dla nich tee startowych – najmłodsi z pomarańczowych, a starsi z żółtych i czerwonych.

Po dwóch dniach zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt wyłonieni zostaną zwycięzcy. Sześciu chłopców i sześć dziewcząt otrzyma kwalifikacje do finału U.S. Kids Golf European Championship, który odbędzie się w Szkocji w 2021 roku.

U.S. Kids Golf Polish Championship to jeden z niewielu turniejów, w których rywalizować mogą zawodnicy nie posiadający karty HCP, gdyż ideą rozgrywek jest propagowanie golfa wśród najmłodszych. Co więcej, uczestnicy mogą korzystać z pomocy caddie’ego, którymi mogą również być rodzice. Dzięki temu zawody są fantastycznym rodzinnym wydarzeniem.

U.S. Kids Golf Championship to rozgrywki, które po raz pierwszy odbyły się w USA w 1996 roku. Od 2008 roku rozgrywane są w Europie – jako U.S.Kids European Championships – i co roku gromadzą setki juniorów, którzy okazali się najlepsi w krajowych kwalifikacjach. Od 2018 roku finał europejskiego cyklu ma miejsce w kolebce światowego golfa – Szkocji. Jest to jedno z największych wydarzeń juniorskiego golfa.

Rejestracja na golf.gwiazdzista5@winkowski.pl

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o