Teraz czytasz
„Potrzeba jest ogromna”. Wyjątkowy turniej BMW Golf Cup Ladies Edition

„Potrzeba jest ogromna”. Wyjątkowy turniej BMW Golf Cup Ladies Edition

Redakcja Golf&Roll

Nowy i tylko dla kobiet. Nagroda – wyjazd, który zdarza się tylko raz w życiu. BMW Golf Cup Ladies Edition to wyjątkowy turniej, którego brakowało na golfowej mapie Polski. Zawody startują 9 września. Zapisy ruszyły!

BMW Golf Cup Ladies Edition wypełnia lukę w polskim golfie. Jaką? Zbyt mało turniejów skierowanych wyłącznie do kobiet.

– Tymczasem potrzeba jest ogromna, co widać po zainteresowaniu – frekwencja na turniejach dla kobiet w Polsce za każdym razem dopisuje – mówi Kinga Budzisz, brand experience customer manager w BMW Polska. – Coraz więcej pań gra w golfa i odnosi coraz większe sukcesy.

Polska może się pochwalić Martyną Mierzwą Katarzyną Selwent, Dorotą Zalewską czy Dominiką Gradecką. Warto śledzić postępy młodych m.in. Marii Żrodowskiej, Nicole Polivchak i Julii Korus.

– Mamy również utalentowane amatorki, dla których wymienione nazwiska mogą być inspiracją. Właśnie dla takich ambitnych kobiet postanowiliśmy stworzyć nowy turniej – mówi Kinga Budzisz.

Przeżyj to choć raz

BMW od lat wspiera golfa na całym świecie, w tym w Polsce przy organizacji BMW Golf Business League. Turniej BMW Golf Cup Ladies Edition wydaje się więc naturalnym krokiem w rozwoju golfowej oferty.

– Nasza Biznes Liga pozostaje raczej „męskim” turniejem, w którym panie uczestniczą sporadycznie. Do wygrania jest tutaj wyjazd na światowy finał BMW Golf Cup International. Chcieliśmy, aby kobiety mogły powalczyć o tę fantastyczną nagrodę tylko w swoim gronie – mówi Kinga Budzisz.

Główna nagroda sprawia, że mistrzostwa BMW to rzeczywiście niepowtarzalne wydarzenie. Wyjazd na światowy finał to przygoda „once in a lifetime” – można wyjechać i przeżyć to tylko raz. Nawet jeśli zawodnik czy zawodniczka wygra turniej eliminacyjny w kolejnym roku, musi odstąpić wygraną innej osobie. Ale dzięki temu szansę na wyjazd ma każdy.

Kolacja na pustyni

W ubiegłym roku finał BMW Golf Cup International odbył się w Dubaju. Na jedno z najlepszych pól świata pojechało wówczas 114 amatorów golfa z 40 krajów.

– Światowemu finałowi towarzyszy wiele atrakcji specjalnych. W Dubaju była to na przykład kolacja zorganizowana na pustyni, gdzie bliżej poznaliśmy kulturę i kuchnię arabską. Spotkaliśmy się także z legendą golfa, Colinem Montgomeriem, który poprowadził krótki trening, by pokazać, jak w prosty sposób poprawić swoją grę. Podczas finałowej gali wręczał też nagrody – mówi Kinga Budzisz. – Zapewniam, że tak wielkie emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom mistrzostw w Dubaju, to rzadkość.

Film z finału w Dubaju można obejrzeć na stronie bmwgolfsport.com.

Już dziś wiadomo, że kolejny finał BMW Golf Cup International odbędzie się w RPA na polu Fancourt Golf Resort. Reszta owiana jest tajemnicą.

BMW Golf Cup Ladies Edition

9 września, First Warsaw Golf

Zapisy: golfbooking.pl

Dodatkowe informacje: bmwgolf.pl

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o