Teraz czytasz
Wystartowały zapisy na turnieje Polish Masters

Wystartowały zapisy na turnieje Polish Masters

Wystartowały zapisy na tegoroczną odsłonę cyklu Polish Masters. W tym sezonie odbędzie się 6 turniejów jednodniowych oraz wielki trzydniowy finał w Warszawie. Wśród gospodarzy zawodów znajdą się dwie nowe lokalizacje. 

Seria wraca w tym roku na lubiane przez wszystkich pole Rosa Private Golf Club. Położony niedaleko Częstochowy obiekt jest jednym z najlepiej przygotowanych, a także jednym z najbardziej spektakularnych pól golfowych w Polsce.

Druga dobra wiadomość to fakt, że po raz pierwszy w historii jeden z turniejów Polish Masters odbędzie się na polu Black Water Links pod Poznaniem. Ten 18-dołkowy obiekt zostanie oddany do użytku dopiero w tym roku. Dla Mastersów będzie to zatem kolejne sportowe wyzwanie.

Walka w tegorocznych eliminacjach niezmiennie toczyć się będzie w 5 grupach HCP. W tym sezonie prawo awansu do warszawskiego finału otrzyma jednak aż 6 najlepszych zawodników z każdej grupy HCP, zatem szanse na kwalifikację w poszczególnych turniejach eliminacyjnych wzrastają.

Cykl wystartuje 28 maja podobnie jak w ubiegłym roku na Sobieniach Królewskich. Następnie, w czerwcu, Mastersi będą rywalizować w stolicy Dolnego Śląska na polu Wrocław Golf Club. W lipcu seria zawita na malownicze pole Mazury Golf&CC, po to by tydzień później przenieść się na Rosa Private GC. Kolejny przystanek Polish Masters to Rajszew, który w sierpniu będzie gospodarzem piątego tegorocznego turnieju cyklu. Przedostatnie zawody odbędą się w pobliżu Poznania na Black Water Links. Wielki finał niezmiennie zaplanowano na koniec września – odbędzie się on na dwóch warszawskich polach – First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie G&C.

Znamy już także datę i lokalizację finału zagranicznego, na który zaproszeni zostaną laureaci finału krajowego. Druga edycja turnieju Finally Together odbędzie się 19–26 listopada 2022 r. w Belek w Gloria Golf Resort. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 110 uczestników i zapisała się w historii jako największy polski turniej zagraniczny.

Sponsorem generalnym zawodów została marka BNP Paribas Wealth Management.

Harmonogram Polish Masters 2022:

  • 28 maja – Warszawa, Sobienie Królewskie G&CC
  • 18 czerwca – Wrocław, Wrocław Golf Club
  • 2 lipca – Olsztyn, Mazury Golf &CC
  • 9 lipca – Częstochowa, Rosa Private Golf Club
  • 14 sierpnia – Warszawa, First Warsaw Golf
  • 27 sierpnia – Poznań, Black Water Links
  • 23–25 września – FINAŁ – Warszawa, Sobienie Królewskie G&CC/First Warsaw Golf

Zapisy i więcej informacji o cyklu na stronie www.polishmasters.pl

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o