Now Reading
Zmarł Tomasz Ragankiewicz

Zmarł Tomasz Ragankiewicz

Ze smutkiem informujemy, że 15 marca 2022 r., odszedł od nas Tomasz Ragankiewicz, jeden z prekursorów golfa na Dolnym Śląsku oraz osoba dobrze znana wielu golfistom z całego kraju.

W 1997 roku Tomasz Ragankiewicz założył pierwszy wrocławski klub golfowy – First Wrocław Golf Club na wrocławskich Złotnikach. Przez prawie dziesięć lat funkcjonowania, na tym małym, 9-dołkowym polu swoje pierwsze kroki stawiało wielu golfistów z Dolnego Śląska i nie tylko.

W międzyczasie Tomasz opracował i wydał książeczkę z etykietą gry w golfa, inspirowaną twórczością Harveya Penicka, która z humorem uczyła pierwsze generacje polskich golfistów tego, jak powinno się zachowywać na polu golfowym.

Poza golfem był także przez całe życie związany ze światem tenisa – jako zawodnik, reprezentant Polski, a także trener.

Bardzo lubił kolekcjonować ciekawe anegdoty i powiedzonka. Wielokrotnie powtarzał słowa pewnego znanego szwedzkiego reżysera, który podobno przed śmiercią powiedział, że „być może właśnie teraz zaczyna się jego największa przygoda”.

Rodzina, bliscy i znajomi Tomasza szczerze wierzą, że w tej nowej przygodzie jest dużo ciszy i spokoju, wiele pięknych kortów tenisowych i pól golfowych oraz przyroda, którą bardzo lubił obserwować.

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o