Teraz czytasz
Adrian Meronk wygrał kwalifikacje i zagra w European Tour

Adrian Meronk wygrał kwalifikacje i zagra w European Tour

Michał Owczarek

Adrian Meronk zwyciężył w Qatar Open Amateur Golf Championship 2019 i uzyskał przepustkę do zaliczanego do European Tour turnieju Commercial Bank Qatar Masters 2019.

Dla Meronka było to pierwsze zwycięstwo w turnieju zagranicznym odkąd przeszedł na zawodostwo. Turniej miał w nazwie słowo “Amateur”, ale w zawodach wystąpiła silna grupa zawodowców, którzy liczyli na przepustkę do marcowego turnieju w ramach European Tour.

Meronk zagrał trzy dobre rundy. Uzyskał kolejno 68, 68 i 72 uderzenia. Wynik -8 po trzech dniach rywalizacji dał u pewne zwycięstwo. Nad drugim Niclasem Johnsonem miał sześć uderzeń przewagi. Oni jako jedyni uzyskali w rywalizacji zawodowców wynik poniżej par.

Wśród zawodowców swoich sił próbował też Mateusz Gradecki. Po więcej niż przyzwoitych rundach na 71 i 67 uderzeń, trzeciego dnia rywalizacji miał 79 uderzeń i pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo.

Wśród amatorów rywalizował Jan Szmidt Jr. Wyniki jego kolejnych rund to 70, 73 i 79 uderzeń. Wynik +6 dał mu dzieline drugie miejsce, ze stratą pięciu uderzeń do zwycięzcy Mikkela Mathiesena.

Meronk w Qatar Masters zagra w marcu

Turniej Commercial Bank Qatar Masters 2019 odbędzie się w dniach 7-10 marca również na polu Doha Golf Club (par 72). Zawody te są rozgrywane na tym polu niezmiennie od 1998 roku. Zwycięzca tej rywalizacji otrzymuje Mother of Pearl – jedno z najbardziej nietypowych trofeów na trasie European Tour.

Adrian Meronk zagrał do tej pory w siedmiu turniejach European Tour i zarobił w nich w sumie 11 767 euro. Jego najlepszy rezultat to dzielone 42. miejsce w Joburg Open.

WYNIKI

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o