Dziennikarz sportowy w przeszłości związany ze Sport.pl, gdzie prowadził rubryki…
Najlepszy polski golfista-amator zbiera nagrodę za nagrodą. Tym razem został wybrany przez golfowych trenerów do drużyny PING All-Region, czyli grupy najlepszych graczy NCAA.
Meronk takie wyróżnienie otrzymał po raz drugi w karierze. Nominację dostał do zespołu PING All-East Region Team, czyli reprezentacji wschodniego regionu. Trenerzy zrzeszeni w Golf Coaches Association of American (GCAA) wybrali w sumie 155 graczy z sześciu regionów, na które zostały podzielone amerykańskie uczelnie. Meronk jest jedynym przedstawicielem swojej szkoły, czyli East Tennessee State University.
Meronk ma za sobą świetny sezon w NCAA. Zagrał w 13 turniejach, w dziesięciu plasował się w pierwszej dziesiątce, trzykrotnie stawał na podium (dwa zwycięstwa). Bardzo dobre wyniki zaowocowały m.in. 14 miejscem w rankingach uczelnianych, awansem do pierwszej „50” światowego rankingu amatorów oraz wyborem na najlepszego gracza roku w Konferencji Południowej.
Dzięki wysokiej pozycji rankingowej Meronk został zaproszony do gry w prestiżowym Palmer Cup w barwach drużyny Europy, która od 12 czerwca będzie się mierzyć w wyjątkowym golfowym meczu z zespołem USA.





