Teraz czytasz
Amerykanin Scottie Scheffler nowym właścicielem Zielonej Marynarki!

Amerykanin Scottie Scheffler nowym właścicielem Zielonej Marynarki!

Scottie Scheffler ma już na swoim koncie pierwsze trofeum wielkoszlemowe. Do serii wspaniałych zwycięstw 25-latek dodał na początku kwietnia wygraną w 86. edycji Masters.

W lutym Scheffler zwyciężył w swoim pierwszym turnieju PGA Tour – WM Phoenix Open, by w marcu stanąć na podium w Arnold Palmer Invitational i WGC-Dell Technologies Match Play. Dzięki prawdziwej serii zwycięstw został numerem jeden na świecie. Wygrana na Augusta National GC tylko umocniła go na pole position rankingu światowego.

Do finałowej rundy Masters wchodził jako lider i na pozycji tej zdołał utrzymać się do końca rozgrywki, mimo że rywale, z Irlanczykiem Rorym McIlroyem na czele, ani na chwilę nie zamierzali odpuszczać. Ostatecznie zwyciężył trzema uderzeniami przewagi nad drugim w stawce Rorsem. Trzecim miejscem z pięcioma uderzeniami starty do lidera podzielili się Australijczyk Cameron Smith i Irlandczyk Shane Lowry.

Rozmawiając z dziennikarzami po założeniu Zielonej Marynarki, tradycyjnie przyznawanej zwycięzcom Masters, Scottie mówił o spokoju na polu golfowym podczas rundy finałowej, ale przyznał też, że był bardzo zestresowany w niedzielny poranek. Golfista zdołał jednak utrzymać nerwy na wodzy i po raz kolejny udowodnić, że jest w rewelacyjnej formie.

Mimo że niebywały talent Amerykanina rozbłysnął na dobre w tym sezonie, to już wcześniej dał się on poznać jako prawdziwy wojownik. Wcześniej, dzięki dzikiej karcie od kapitana Steve’a Strickera, zdążył zadebiutować w Ryder Cup, w którym drużyna amerykańska pokonała Europejczyków 19 do 9. Scottie dołożył do tego sukcesu cenne 2,5 punktu.

Kolejny turniej męskiego Wielkiego Szlema to rozgrywany w maju PGA Championship. Przed Schefflerem kolejny ważny sprawdzian, ale ten sezon i tak należy już do niego.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o