Teraz czytasz
Nowy numer już dostępny!

Nowy numer już dostępny!

Nowy golfowy sezon za pasem, pora zatem ogłosić – nowy „Golf&Roll” jest już dostępny! Sprawdźcie, co znaleźć można w naszym najnowszym numerze.

Mariusz Czerkawski: Więcej luzu, mniej napinki
Były hokeista Mariusz Czerkawski zaczyna właśnie swój trzynasty sezon w golfie. W wywiadzie dla G&R mówi, że nie gra już tak intensywnie, ale kije w bagażniku wozi i korzysta z nich kilka razy w tygodniu. Nie zamierza jednak walczyć o kolejne medale mistrzostw kraju, bo mimo sportowych ambicji najważniejsza jest dla niego radość oraz… szybkość gry.

fot. Golf&Roll/Filip Klimaszewski
fot. Golf&Roll/Filip Klimaszewski

Klub z tradycjami
Kiedy w latach 90. szwedzki przedsiębiorca Sven-Olof Brax zdecydował się na budowę pola golfowego w Polsce, nie miał z tym sportem wiele do czynienia. Dziś, po przeszło 20 latach od pamiętnej inauguracji, klub na czele z managerem Sławomirem Pińskim kontynuuje pracę u podstaw i wychowuje kolejne pokolenia golfistów. Barwną historię pola golfowego spod Szczecina – Binowo Park – przywołuje redaktor naczelna magazynu Joanna Fischer.

fot. Golf&Roll/Jarosław Gaszyński

Galeria z kapsułą czasu
Jest na Florydzie miejsce, gdzie płacze nawet Tiger Woods. To World Golf Hall of Fame & Museum w St. Augustine – Światowa Galeria Sław Golfa (i muzeum). Być tam członkiem oznacza wpłynąć na grę w sposób wyjątkowy, no i mieć sporo po czterdziestce. W galerii golfowych gwiazd powitaliśmy całkiem niedawno nowe sławy. Sprawę przybliża redaktor Krzysztof Rawa.

Wylecz swój slice i 6 innych golfowych grzechów
W tym numerze w sekcji Akademia Golfa znaleźć można aż 15 stron tipsów dotyczących różnych aspektów gry w golfa. Z pomocą trenera Johna Lamba z PGA National Golf Academy w Gleneagles w Szkocji udowadniamy, że na każdy błąd, który rujnuje wynik, istnieje często bardzo proste rozwiązanie.

Stuart Beck: Makler, który został caddiem
Pochodzący ze Szkocji Stuart Beck od blisko dwóch lat jest caddiem Adriana Meronka. Wspólnie pną się na sportowy szczyt, choć jeszcze nie tak dawno Stuart pracował jako… makler giełdowy. Dziś Stuart też ocenia ryzyko, ale na zupełnie innym polu. W wywiadzie dla G&R Szkot ujawnia tajniki pracy caddiech na najwyższym zawodowym szczeblu. Ten tekst polecamy szczególnie tym, którzy być może myślą o takiej zawodowej ścieżce właśnie dla siebie.

G&R Golf Tour: Dominikana, Finlandia i Egipt
W tym numerze przybliżamy trzy kierunki na niezapomniane golfowe wakacje. Nasi autorzy rozegrali rundy w bajecznych sceneriach Dominikany, Finlandii i Egiptu. Na jakich polach zagrać, a które spokojnie możecie sobie odpuścić? Odpowiedzi poszukajcie w najnowszym „Golf&Rollu”!

fot. Corales Golf Course

Od czasów zaborów po Niepodległą
Kiedy Polacy zaczęli grać w golfa? Kwestię tę postanowiła zgłębić Elżbieta Grendecka, nasza specjalistka od golfowej historii. Okazuje się, że było to jeszcze w czasach, gdy Polska znajdowała się pod zaborami. Poszukiwania w archiwach ujawniły jeszcze jedną cenną informację – zaraz po odzyskaniu niepodległości, równo 100 lat temu, w Poznaniu powstał pierwszy polski klub golfowy.

Back to school, czyli nowy dział dla początkujących
Golfowy rok szkolny czas zacząć. Rozpoczynamy od fundamentów i najważniejszych aspektów zamachu golfowego. PGA Pro Adam Mitukiewicz poprowadzi tym razem lekcję zupełnie dla „zielonych”. Dużo praktycznych informacji, które pozwolą początkującym rozpocząć swoją przygodę z golfem – w jednym miejscu!

fot. Golf&Roll/Filip Klimaszewski

O jedno słowo za dużo
Prawdopodobnie nigdy wcześniej Phil Mickelson nie mierzył się z tak poważnym kryzysem wizerunkowym. Przez jego niefortunną wypowiedź saudyjski projekt Super Golf League znów trafił do zamrażarki. O „aferze’, jaka przetoczyła się przez największe golfowe media pisze Michał Owczarek.

V jak Victor
Nikt nie śmieje się tak jak Viktor Hovland. 24-letni Norweg robi to w sposób absolutnie bezkonkurencyjny. Rewelacyjne są również wyniki, które osiąga w najważniejszych turniejach na świeci. Postać utalentowanego golfisty przybliża Katarzyna Nieciak, redaktor serwisu Golf Channel Polska.

Jak w każdym naszym numerze nie zabraknie także mody, felietonów czy relacji z najważniejszych wydarzeń z polskich pól golfowych. Gorąco polecamy!

 

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o