Teraz czytasz
Gradi Invitational pierwszym przystankiem cyklu PGA Polska Tour

Gradi Invitational pierwszym przystankiem cyklu PGA Polska Tour

Od turnieju Gradi Invitational na polu Gradi Golf Club rozpocznie nowy sezon zawodowa liga PGA Polska Tour. W zawodach wystąpią zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Na liście startowej jest m.in. Grzegorz Zieliński, ubiegłoroczny zwycięzca rankingu PGA Polska Order of Merit.

Zawodowy cykl PGA Polska Tour będzie w tym sezonie składać się z 5 turniejów. Formuła rozgrywek pozostanie taka sama – turnieje główne  każdorazowo poprzedzą Pro-Amy o charakterze edukacyjnym oraz integracyjnym.

Inauguracyjny turniej cyklu tradycyjnie odbędzie się na polu Gradi Golf Club. Następne rozgrywki, podobnie jak w poprzednich latach, rozegrane zostaną w maju w Binowie. Na początku lipca po raz drugi w historii seria zagości na polu golfowym Karolinka Golf Park przy okazji rozgrywek match play. W sierpniu rozegrany zostanie turniej na polu Mazury Golf&CC.

Finał cyklu PGA Polska Tour 2022 – PGA Polska Championship, podobnie jak w ubiegłych latach, odbędzie się we wrześniu na podwarszawskim polu golfowym Lisia Polana.

W sezonie 2022 dla najbardziej ambitnych amatorów ponownie przygotowano dodatkową klasyfikację. Już po raz kolejny będą oni rywalizować w oddzielnym rankingu, w którym nagrodę wyjazdową ufundowała firma Travel&Action.

Kalendarz turniejów PGA Polska Tour 2022:

  • 24–26 kwietnia – Gradi Invitational – Gradi Golf Club
  • 20–22 maja – Floating Garden Szczecin Open – Binowo Park
  • 9–11 lipca – PGA Polska Match Play – Karolinka Golf Park
  • 12–14 sierpnia – Inter Parts Open – Mazury Golf&CC
  • 16–19 września – PGA Polska Championship – KG Lisia Polana

Więcej o cyklu na stronie www.pgapolska.com.

Patronat nad cyklem objął magazyn „Golf&Roll”.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o