Teraz czytasz
European Tour od 2022 r. z nowym sponsorem tytularnym i nową nazwą

European Tour od 2022 r. z nowym sponsorem tytularnym i nową nazwą

Grupa European Tour i DP World ogłosiły dziś nową erę swojej długoterminowej współpracy. DP World, międzynarodowa firma logistyczna z siedzibą w Dubaju, została właśnie nowym sponsorem tytularnym ligi. Umowa zacznie obowiązywać od początku sezonu 2022, a cykl European Tour zmieni swoją nazwę na DP World Tour.

Liga European Tour funkcjonuje na golfowym rynku od 50 lat – cykl zainaugurował działalność w 1972 roku. Dzisiejsze ogłoszenie współpracy z DP World to nowy rozdział tej barwnej historii. Według zapowiedzi władz ligi globalne partnerstwo będzie skupiało się na trzech kluczowych obszarach: rozwijaniu ligi, upowszechnianiu golfa na całym świecie i wywieraniu pozytywnego wpływu na lokalne społeczności.

W sezonie 2022 r. po raz pierwszy w historii cyklu łączna suma nagród przekroczy próg 200 milionów dolarów, z nową minimalną pulą nagród w wysokości 2 milionów dolarów we wszystkich turniejach sankcjonowanych przez DP World Tour.

W 2022 roku DP World Tour będzie prawdziwie globalnym cyklem z międzynarodowym harmonogramem, który obejmie co najmniej 47 turniejów w 27 różnych krajach, w tym nowe turnieje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, RPA i Belgii oraz rozszerzoną serię Rolexa obejmującą pięć wydarzeń: Abu Dhabi HSBC Championship, Slync.io Dubai Desert Classic, Genesis Scottish Open, BMW PGA Championship oraz kończące sezon DP World Tour Championship.

Po raz pierwszy odbędą się również trzy turnieje współsankcjonowane z PGA TOUR – wspomniany Genesis Scottish Open, a także Barbasol Championship i Barracuda Championship odbywające się w Stanach Zjednoczonych – to wynik sojuszu strategicznego pomiędzy dwoma wiodącymi męskimi profesjonalnymi ligami golfa.

Pełny harmonogram cyklu DP World Tour na 2022 r.

Polscy fani golfa liczą na to, że w przyszłym sezonie w jak największej liczbie turniejów cyklu wystąpi Adrian Meronk, jedyny Polak regularnie grający w zawodach tej serii.

Adrian, walcząc o jak najwyższy status w lidze, już w najbliższy czwartek, 11 listopada, rozpocznie rywalizację w turnieju AVIV Dubai Championship na Fire Course w Jumeirah Golf Estates w Dubaju (LEADERBOARD)

Tydzień później najprawdopodobniej zagra w kończącym sezon European Tour turnieju DP WORLD TOUR CHAMPIONSHIP (w zawodach weźmie udział najlepsza pięćdziesiątka rankingu Race to Dubai – Adrian jest obecnie na 37. pozycji).

fot. European Tour

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o