Now Reading
Mateusz Gradecki triumfuje w turnieju Gradi Invitational

Zakończył się inauguracyjny turniej z cyklu PGA Polska Tour 2022 – Gradi Invitational.

Po wyrównanej walce zwycięzcą turnieju z wynikiem -7 został Mateusz Gradecki, na drugim miejscu ze stratą jednego uderzenia do lidera uplasował się Oskar Zaborowski. Trzecie miejsce z wynikiem -3 zdobył reprezentant Słowacji, który po raz pierwszy zagrał w turnieju z cyklu PGA Polska Tour– Pavol Mach.

Wśród amatorów w klasyfikacji brutto triumfował Łukasz Szadny, który turniej zakończył z wynikiem +3. Drugie miejsce zdobył Bogdan Bigus, który miał 7 uderzeń straty do najlepszego amatora. Trzecie miejsce z wynikiem +16 zdobył Mateusz Zygadło.

Najlepszym amatorem netto Jan Oksiński. Drugie miejsce zdobył Michał Staniszewski. Na trzeciej pozycji uplasował się Marek Nowicki.

Wśród najlepszych kobiet znalazły się Julia Cebula oraz Irena Bernagiewciz – Garbera. Najlepszy, juniorem został Michał Augustyn.

Rozgrywki indywidualne tradycyjnie poprzedzał turniej ProAm, podczas którego liczyły się wyniki drużyny, składającej się z jednego gracza zawodowego oraz trzech amatorów.

W ProAmie najlepsza okazała się drużyna Jakuba Ufnala w składzie Marek Szybalski, Marcin Bojarski i Jacek Szamaj. Drugie miejsce zdobyli Mateusz Gradecki, Wojciech jakubowski, Waldemar Konury oraz Michał Dobosz. Na trzeciej pozycji uplasowali się Jakub Korniejczuk, Oliwia Stachurska, Aleksandra Maciejewski i Alex Kołpowski.

Już 20 maja zapraszamy na najstarszy zawodowy turniej golfowy w Polsce – Floating Garden Szczecin Open. Rejestracja znajduje się tutaj.

Partnerem strategicznym jest Land Rover.
Partnerami wspierającymi są: Ergo Hestia, Dr Irena Eris, Travel&Action, Panattoni, Invest Komfort, GolfTeam, Srixon, Studio Gwiaździsta 5, Wilson Golf

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o