Now Reading
Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów i Seniorów: Medale przyznane!

Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów i Seniorów: Medale przyznane!

W niedzielne popołudnie zakończyły się  XXI Mistrzostwa Polski Mid-amatorów i XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Golfiści rywalizowali w Gradi GC niedaleko Wrocławia.

Wśród mid-amatorów najlepszy wynik uzyskał Łukasz Szadny (Black Water Links GC), który nie odpuszczał prowadzenia od pierwszego dnia, finałowa runda 75 przypieczętowała zwycięstwo i pozwoliła na końcowy wynik +9. Srebrny medal odebrał Jerzy Dudek (Kraków Valley G&CC) podczas ostatniego dnia zapisał na karcie 73 uderzenia i zakończył turniej z wynikiem +11. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Michał Śladowski (Mazury G&CC) z łącznym wynikiem +17.

Dominika Gradecka (Gradi GC) przodowała w kategorii mid-amatorek, rundy 76, 80 i 82 pozwoliły jej na zwycięstwo i końcowy wynik +25. Tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Elina O’Higgins (Royal GC Wilanów) z wynikiem +36. Tylko cztery uderzenia gorzej zagrała Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana), tym samym odebrała brązowy medal.

Międzynarodowym mistrzem Polski seniorów został Anthony Kerr, fantastyczna finałowa runda 69 pozwoliła mu na wyprzedzenie oponentów i odebranie złotego medalu. Walka o srebro rozegrała się countbackiem, po zakończeniu gry. Lepsza ostatnia runda 75 zagwarantowała srebrzysty krążek Czechowi Markowi Šulcowi (GC Konopiste), ostatnie miejsce na podium zajął Anglik Joe Smith (Wykegreen). Obaj golfiści zakończyli turniej z wynikiem +12.

Wśród seniorek triumfowała reprezentantka gospodarzy Iwona Sławińska-Zamirowska z łącznym wynikiem +49. Srebrny medal odebrała Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC), która na karcie zapisała dwanaście uderzeń więcej. Brązowy krążek powędrował do Elżbiety Wolschendorf-Łazowskiej (Mazury G&CC), która zakończyła turniej z wynikiem +66.

Następne w kalendarzu turniejów mistrzowskich są XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn, oba turniej rozpoczną się już 2 czerwca w Kraków Valley G&CC.

 

XXI Mistrzostwa Polski Mid-amatorów

Mężczyźni

 1. Łukasz Szadny (Black Water Links GC) 222
 2. Jerzy Dudek (Kraków Valley G&CC) 224
 3. Michał Śladowski (Mazury G&CC) 230

Kobiety

 1. Dominika Gradecka (Gradi GC) 238
 2. Elina O’Higgins (Royal GC Wilanów) 249
 3. Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana) 253

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Mężczyźni

 1. Anthony Kerr (Sierra GC) 223
 2. Marki Šulc (GC Konopiste) 225
 3. Joe Smith (Wykegreen) 225

Kobiety

 1. Iwona Sławińska-Zamirowska (Gradi GC) 262
 2. Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) 274
 3. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (Mazury G&CC) 279

Pełne wyniki mistrzostw Polski mid-amatorów TUTAJ

Pełne wyniki mistrzostw Polski seniorów TUTAJ

Źródło – Polski Związek Golfa

fot. Strzały na fairwayu

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o