Teraz czytasz
Nowość! Przetestuj nową polską aplikację golfową

Nowość! Przetestuj nową polską aplikację golfową

Na polskim rynku pokazała się właśnie nowa aplikacja na smartfony służąca do poprawy gry w golfa – StrokeValue. Pomysłodawcą projektu jest Krzysztof Czupryna, autor książki „Skuteczna gra w golfa”, a jej współautorem Jacek Nowicki, sędzia golfowy.

Program StrokeValue oparty jest na koncepcji tzw. uderzeń zyskanych i straconych Marka Broadie, rewolucyjnej koncepcji odnoszącej się do metodyki nauczania i analizy gry w golfa. Entuzjastami koncepcji Broadie’ego jest m.in. były trener Tigera Woodsa – Sean Foley, który stwierdził: „Nareszcie wiem dokładnie, co mają ćwiczyć moi podopieczni”.

Program StrokeValue stosuje się podczas gry na polu. Dzięki niemu gracz określa swoje słabe i mocne strony w grze w zakresie  11 typów uderzeń – tee shot, długa gra, długi pitching, krótki pitching, chipping, bunkier green, bunkier fairway, putting długi, putting średni, putting krótki, recovery shot.

Co najciekawsze, gracz porównuje swoje wyniki do średnich wyników graczy PGA Tour w zakresie skuteczności tych uderzeń. Daje mu to nie tylko możliwość określenia swoich słabych i mocnych stron, lecz również może on sobie wyobrazić sobie jak grają zawodnicy PGA Tour.

Tym samym program jest cennym narzędziem szkoleniowym nie tylko dla graczy amatorskich, ale również dla graczy zawodowych. System pomaga określić, które uderzenia należy ćwiczyć i co najważniejsze jak to robić. Jakie treningi stosować, jakie ćwiczenia, jak długo i z jaką częstotliwością.

Program StrokeValue to jednak nie tylko aplikacja na smartfony. Docelowo to również cały system szkolenia w oparciu o powstającą właśnie stronę www.strokevalue.com. Pomocą dla golfistów mają być gotowe schematy treningów, które zostaną umieszczone już niebawem na stronie www.strokevalue.com, jak również video lekcje zamieszczone na tej stronie. Będą to, nawiasem mówiąc, pierwsze video lekcje golfa w języku polskim.

„Aplikacja jest darmowa, zatem serdecznie zapraszam do testowania i wyrażania swoich opinii. Niebawem będzie ją można pobrać na Google Play, tymczasem wszystkich zainteresowanych jak najszybszym sprawdzeniem aplikacji zapraszam do kontaktu mailowego – info@target54.eu, z chęcią podeślę i wysłucham uwag”, mówi Krzysztof Czupryna.

Aplikacja dostępna jest dla smatfonów z OS Androidem.

O projekcie StrokeValue już wkrótce więcej na www.strokevalue.com

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o