Now Reading
Porsche Golf Cup: Team Poland wyłoniony!

Porsche Golf Cup: Team Poland wyłoniony!

W zakończonej w miniony weekend w Sobienie Królewskie G&CC polskiej edycji serii Porsche Golf Cup poznaliśmy 4-osobową drużynę, która będzie reprezentować biało-czerwone barwy w światowym finale cyklu Porsche na Majorce.

Turniej na Sobieniach Królewskich zgromadził ponad 90 uczestników gotowych do walki o wspaniałą golfową przygodę, jaką jest bez wątpienia udział w Porsche Golf Cup World Final. Zwłaszcza że jest to przygoda „once in a lifetime”, zarezerwowana jedynie dla klientów marki Porsche.

Drugie tyle osób (ponad 90!) uczestniczyło w odbywającej się w niedzielę akademii golfa, podczas której zaproszone przez Porsche osoby miały niejednokrotnie pierwszą możliwość spróbowania swoich sił w golfie. Słoneczna i wręcz wiosenna pogoda, jaka w ten weekend rozgościła się nad podwarszawskim polem, sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, zatem nic dziwnego, że tak wiele osób z tej szansy skorzystało.

Dwudniowemu wydarzeniu towarzyszył także uroczysty bankiet, który odbył się w sobotni wieczór w salonie Porsche Centrum Warszawa. Pierwsze turniejowe nagrody wręczono już po pierwszym dniu, honorując zawodników z Best Round w 3 grupach HCP, najlepszego golfistę brutto oraz zwycięzców dołków konkursowych. Statuetki trafiły do rąk Ireneusza Sęka, który z wynikiem 73 uderzeń znalazł się na czele klasyfikacji stroke play brutto, Leszka Fibakiewicza (najlepszy wynik w grupie HCP 0–12), Hieronima Siwca (HCP 12,1–24) oraz Ryszarda Marchlewskiego (HCP 24,1–36).

Pozostałą część wieczoru umilił uczestnikom bankietu m.in. występ utalentowanej Alicji Szemplińskiej, zwyciężczyni programu The Voice of Poland.

Finałowe rozstrzygnięcia

Niedzielna runda miała rozstrzygnąć, do kogo trafią zaproszenia do udziału w Porsche Golf Cup World Final, który tradycyjnie już rozegrany zostanie na zjawiskowych polach Club de Golf Alcanada oraz Canyamel Golf na Majorce. Szybko okazało się, że większość laureatów z dnia poprzedniego nie zamierza łatwo zaprzepaścić przewagi wypracowanej podczas pierwszej rundy.

Z rąk Marcina Krzywickiego, gospodarza turnieju Porsche Golf Cup, zaproszenia odebrali zarówno Ireneusz Sęk (zwycięzca kategorii stroke play brutto), Leszek Fibakiewicz (HCP 0–12), jak i Hieronim Siwiec (HCP 12,1–24). Jedynie w kategorii HCP 24,1–36 pojawił się nowy lider, Jarosław Rokicki, który pierwsze miejsce w tej grupie wywalczył w wyniku countbacku z Aleksandrą Klicką.

Wyłoniony tym samym Team Poland w 2024 r. będzie reprezentował nasz kraj w finale Porsche. O tym, jak fantastyczne to doświadczenie przekonali się już wcześniejsi laureaci tego turnieju. Zainicjowany w 1988 roku w Niemczech Porsche Golf Cup należy bowiem do najbardziej cenionych wydarzeń dla klientów firmy Porsche. Ostatnim razem w turniejach kwalifikacyjnych na całym świecie rywalizowało ponad 14 000 klientów Porsche, a sam finał (z powodu pandemii wspólny dla zwycięzców rozgrywek z 2020 i 2022 r.) pełen był nie tylko golfowych, ale i motoryzacyjnych wrażeń.

Co ważne, finaliści turnieju na Sobieniach Królewskich w tę fantastyczną podróż zabiorą także osoby towarzyszące, które dzięki licznym wydarzeniom dodatkowym również będą mogły zasmakować wyjątkowej atmosfery finałów.

Turniej pod egidą marki Porsche nie mógłby się odbyć bez udziału wspaniałych, sportowych  aut rodem ze Stuttgartu-Zuffenhausen. Uczestnicy wydarzenia mogli osobiście przekonać się o ich walorach podczas jazd tekstowych czy w trakcie bankietu w salonie Porsche Centrum Warszawa. A zdecydowanie było co podziwiać!

Wyniki turnieju Porsche Golf Cup 2022:

Kategoria Strokeplay brutto – I miejsce z wynikiem 150 uderzeń – Ireneusz Sęk

Kategoria HCP 0-12

 • I miejsce z wynikiem 82 punktów – Leszek Fibakiewicz
 • II miejsce z wynikiem 69 punktów – Kazimierz Magda
 • III miejsce z wynikiem 68 punktów – Ireneusz Sęk

Kategoria HCP 12,1-24

 • I miejsce z wynikiem 80 punktów – Hieronim Siwiec
 • II miejsce z wynikiem 78 punktów – Stefan Biliński
 • III miejsce z wynikiem 76 punktów – Agnieszka Małkińska

Kategoria HCP 24,1-36

 • I miejsce z wynikiem 72 punktów – Jarosław Rokicki
  II miejsce z wynikiem 72 punktów – Aleksandra Klicka
  III miejsce z wynikiem 70 punktów – Wojciech Stelmach

TEAM Poland: Jarosław Rokicki, Hieronim Siwiec, Leszek Fibakiewicz, Ireneusz Sęk

Laureaci dołków konkursowych:

Po pierwszym dniu:

 • Volkswagen Financial Services Nearest to the Pin – Zbigniew Bujalski
 • TAG Heuer Nearest to the Pin – Anna Fibakiewicz
 • Mazars Nearest to the Pin – Kazimierz Magda
 • Porsche Centrum Warszawa Nearest to the Pin – Agnieszka Małkińska

Po drugim dniu:

 • Volkswagen Financial Services Longest Drive – Jan Więcławski
 • Mazars Longest Drive – Agnieszka Małkińska
 • Porsche Centrum Warszawa Longest Drive – Marcin Dudziński

 WYNIKI

fot. Golf24/Marek Darnikowski

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o