Aktualne informacje dotyczące golfa w Polsce i na świecie, szereg…
To był naprawdę piękny dzień. Prognozy pogody początkowo nie były łaskawe, jednak po burzy ostatecznie nie było ani śladu. Zarówno golfiści, jak i goście zaproszeni na event zjawili się na polu Sobienie Królewskie Golf & CC wyjątkowo licznie. Pierwszą edycję Mitsubishi Motors Golf Championship można uznać zatem za bardzo udaną.
W zawodach wystartowało ponad 100 osób. Golfiści rywalizowali w kategorii stableford netto 3/4 hcp. Zwycięzcami pierwszej edycji turnieju został w grupie hcp 0-20 Marek Lewczuk z wynikiem 37 pkt oraz Jan Pawul w kategorii 20,1-36 z takim samym doskonałym wynikiem.
Drugie miejsce w kategorii 0-20 należy do Witolda Kwiatkowskiego, który count backiem pokonał Piotra Usielskiego. Obydwaj uzyskali wynik 35 punktów stableford. W kategorii 20,1-36 druga lokata należy do Justyny Bąceli, która zakończyła rywalizację z wynikiem 36 punktów. Tylko jeden punkt mniej miał laureat trzeciego miejsca w tej kategorii – Rafał Ges.
Nie zabrakło również dołków konkursowych rozgrywanych na polu. Niestety, nikomu nie udało się trafić na dołka numer 9 Mitsubishi Hole-in-One, ale w pozostałych konkursach rywalizacja była zacięta.
Po turnieju odbył się także konkurs Nearest-to-the-Pin na greenie dołka numer 18. Pierwsze uderzenie oddał Maciej Stuhr (dodajmy, że było to rewelacyjne uderzenie, biorąc pod uwagę fakt, iż tego dnia miał on swój pierwszy kontakt z golfem). Ambasador marki Mitsubishi posłał piłkę na 1,60 m od flagi. Ostatecznie zwyciężył Bartosz Piekarski, którego putt zatrzymał piłkę w odległości 27 cm od dołka.
Turniejowi towarzyszył piknik golfowy, w którym wzięło udział około 250 osób. Każda z nich mogła spróbować swoich sił w akademii golfa. Dodatkowych atrakcji było bez liku – od jazd testowych i offroadowych samochodami marki Mitsubishi, przez doskonały catering, degustację sushi od Sushi Zushi, degustację wina od Wielkich Win, degustację Ballantines’a, po możliwość skorzystania z Comfort Trucka Geberita. Dodatkowo dla przybyłych gości przygotowano atrakcje w iście japońskim stylu: origami, warsztaty waghashi, furoshiki, kaligrafii, kirigami czy prezentację noży kaminari knives. Dla licznie przybyłych dzieci przygotowano specjalny kącik animacyjny.
Po tak udanym debiucie mamy nadzieję, iż turniej Mitsubishi Motors Golf Championship wpisze się na stałe w kalendarz turniejów w Polsce!
Więcej na www.mitsubishigolf.pl
fot. Golf24/Marek Darnikowski





