Teraz czytasz
Poznań chce pola golfowego

Poznań chce pola golfowego

Michał Owczarek

Władze Poznania przymierzają się do budowy 18-dołkowego pola golfowego klasy mistrzowskiej. Trwa procedura wnioskowania o dopuszczenie do dialogu technicznego.

W Poznaniu i najbliższej okolicy próżno szukać pełnowymiarowego pola golfowego 9- czy 18-dołkowego. Jest szansa, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni. I to z inicjatywy władz miejskich stolicy Wielkopolski.

„Chcemy wypracować koncepcję realizacji inwestycji, która będzie odpowiadała potrzebom przyszłych użytkowników pola golfowego, inwestora oraz Miasta” – mówi Bartosz Guss dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Nowe pole golfowe mogłoby powstać w zachodniej części Poznania w obrębie Krzyżowniki, niedaleko ulic Polanowskiej oraz Słupskiej. Powierzchnia terenu przeznaczona pod pole golfowe wynosi blisko 59 ha.

Miasto rozpoczęło procedurę dialogu technicznego, co oznacza, że chce rozeznać się w kosztach inwestycji, jej opłacalności, warunków technicznych i zebranie informacji o potencjalnych partnerach, którzy mogliby zrealizować inwestycję.

Szczegółowe informacje zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej.

[fot]fot. Marek Darnikowski[/fot]

 

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o