Now Reading
Przed nami pierwszy tegoroczny turniej Polish Masters. Lista startowa pęka w szwach a na niej m.in… Paweł Fajdek

Przed nami pierwszy tegoroczny turniej Polish Masters. Lista startowa pęka w szwach a na niej m.in… Paweł Fajdek

Już w ten weekend startuje pierwszy tegoroczny turniej cyklu Polish Masters. W sobotę na Sobieniach Królewskich o pierwsze przepustki do 3-dniowego finału całego cyklu będzie rywalizować ponad setka zawodników, w tym m.in. wieloletni przyjaciele cyklu: Szymon Ziółkowski, Mariusz Czerkawski, a także stawiający swoje pierwsze turniejowe kroki pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek.

Rywalizacja w pierwszym tegorocznym turnieju bardzo popularnej wśród golfistów serii toczyć się będzie w 5 grupach handicapowych w klasyfikacji stroke play netto. Awans do finału cyklu, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu, równolegle na dwóch polach golfowych: Wrocław Golf Club i Gradi Golf Club, wywalczy po 6 najlepszych zawodników z każdej grup HCP (oraz miejsca remisowe).

A walka o przepustki do wielkiego finału zapowiada się na naprawdę zaciętą, patrząc na liczbę zawodników, którzy zagrają na Sobieniach. Jest na niej kilka mocnych pretendentów do turniejowego podium. Jedno jest pewne – to będzie naprawdę mocny start całorocznej rywalizacji.

Paweł Fadek zadebiutuje w serii Polish Masters na Sobieniach Królewskich.

Podczas gry na polu odbywać się będą także dodatkowe konkursy, w których do wygrania będą nagrody ufundowane przez partnerów cyklu.Jest wśród nich salon Audi City Warszawa, który został partnerem motoryzacyjnym pierwszych tegorocznych eliminacji Polish Masters. Oprócz nagród na dołek konkursowy partner dostarczy także dużo motoryzacyjnej adrenaliny, a to za sprawą jazd testowych najnowszymi modelami Audi. Na Sobieniach pojawi się m.in. legendarne RS6 Avant performance o mocy ponad 600 KM a także w pełni elektryczne Q8 e-tron.

Wśród partnerów wspierających turniej na Sobieniach oraz cały cykl Polish Masters znalazły się także BNP Wealth Managment, Porsche Inter Auto, Dr Irena Eris, TAG Heuer, Golf Team, Brjomi, DeSabor Gourmet Experience, Golf Team oraz Travel&Action.

O co w tym roku grają Mastersi?

Nagrodą główną dla finalistów tegorocznej serii Polish Masters, wyłonionych w finale we Wrocławiu, będą zaproszenia do udziału w tygodniowym wyjeździe na Cypr połączonym z rywalizacją turniejową. Golfistów ugości położony na południowym wybrzeżu wyspy luksusowy Aphrodite Hills Resort, usytuowany na wzgórzach Pafos, z pięknymi widokami na Morze Śródziemne. Areną turniejowych zmagań będą z kolei dwa mistrzowskiej klasy pola golfowe – Aphrodite Hills oraz Secret Valley. To po prostu wymarzona golfowa destynacja i idealne miejsce na podsumowanie całorocznych sportowych zmagań.

Wszystkie drogi prowadzą na… Cypr. To właśnie na tamtejszym Aphrodite Hills odbędzie się finałowy przystanek serii Polish Masters 2023!

Z mocnym sportowym wsparciem

W tym roku cykl Polish Masters zyskał także nowego ambasadora. Mateusz Gradecki, utytułowany polski golfista, zawodowiec startujący w lidze DP World Tour, wesprze cały cykl i będzie gwarantem jego sportowego charakteru i wysokiego poziomu.

Mateusz Gradecki dołączył w tym roku do grona ambasadorów cyklu Polish Masters.

Już w sobotę poznamy pierwszych zakwalifikowanych do wrocławskiego finału. Kto wie, może dzięki sile uderzenia, będzie wśród nich Paweł Fajek?

Więcej o cyklu na www.polishmasters.pl.

 

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o