Teraz czytasz
Ruszyły zapisy do 5. edycji Kram Junior Open

Ruszyły zapisy do 5. edycji Kram Junior Open

Redakcja Golf&Roll
Kram Junior Open

Termin: 20-22 lipca. Miejsce: Toya G&CC koło Wrocławia. Przed polskimi młodymi golfistkami i golfistami kolejna szansa na zdobycie punktów do rankingu WAGR oraz prawa gry w turnieju serii Global Junior Tour.

Kram Junior Open to turniej dla młodych adeptów golfa, którzy w podczas trzydniowej rywalizacji mogą nie tylko sprawdzić się w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale także zawalczyć o punkty w World Amateur Golf Ranking i udział w jednym z turniejów juniorskiego cyklu Global Junior Tour.

Kram Junior Open rozegrany zostanie piąty rok z rzędu. To zawody wpisane do rankingu Polskiego Związku Golfa, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt młodych golfistek i golfistów nie tylko Polski. Ich cecha wspólna to ambitne dążenie do celu, chęć sprawdzenia swoich umiejętności i walka o atrakcyjne nagrody.

W turnieju Kram Junior Open szansę na zdobycie trofeum mają dzieci i młodzież w różnym wieku, stąd popularność tych zawodów (w zeszłorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba zawodników). Klasyfikacja w tej edycji będzie prowadzona aż w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci poniżej 10. roku życia, 11-12 lat (młodzicy), 13-15 lat (juniorzy młodsi), 16-18 lat (juniorzy) oraz w grupie 19-21 lat (juniorzy starsi), w odrębnych klasyfikacjach dziewcząt i chłopców, dzięki temu jeszcze większa liczba osób ma szansę na medale i nagrody.

Po raz kolejny ambasadorem juniorskiej rywalizacji został najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

W zeszłorocznej edycji najważniejsza nagroda trafiła w ręce zawodnika z Czech Timoteja Formanka, który zakończył turniej z najlepszym wynikiem 212 uderzeń. Młody golfista w nagrodę odebrał z rąk prezesa Kram S.A. Zbigniewa Przybysza m.in. zaproszenie na jeden z turniejów serii Global Junior Tour. O jedno uderzenie więcej do pokonania pola potrzebował Andrzej Wierzba, który mógł natomiast pochwalić się innym, niezwykle rzadkim osiągnięciem. Wierzba na 1.5 dołku pola Toya Golf trafił albatrosa. W sumie we wszystkich turniejowych kategoriach rozdano prawie 30 medali.

Zapisy na tegoroczną edycję już ruszyły. Udział w turnieju można zarezerwować poprzez system Golf Booking.

Więcej o turnieju na www.junioropen.pl

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o