Teraz czytasz
SKAT International Golf Cup: Trzecia edycja rozegrana

SKAT International Golf Cup: Trzecia edycja rozegrana

W dniach 9-10 czerwca odbyła się III edycja SKAT International Golf Cup. Dwudniowy turniej został tradycyjnie rozegrany na polu golfowym w Sierra Golf Club.

W turnieju wzięła udział setka golfistek i golfistów z kilkunastu klubów krajowych i zagranicznych.

Przez dwa turniejowe dni zmienna pogoda zaoferowała zawodnikom porywy silnego wiatru, słońce, zachmurzenie i lekką mżawkę.

Walka o podium w dwudniowym turnieju trwała do ostatnich dołków. Zawodnicy konkurowali w 4 kategoriach: Strokeplay Brutto Wspólna – tytuł obronił Lech Sokołowski ze Sierra GC, Stableford Netto HCP 0-18,0 Stableford Netto HCP 18,1-36, w Longest Drive oraz  Nearest to the Pin.

Tradycyjnie w turnieju wzięła udział czołówka najlepszych polskich juniorów, którzy walczyli w kategorii stableford netto junior. Całe podium należało do reprezentantów Tokary GC, triumfował Aleksander Brzoska a za nim Maria Żrodowska i Maksymilian Biały. Padły liczne osobiste rekordy wśród golfistów a wielu zawodników zobaczyliśmy po raz kolejny na naszym podium.

Kryształowe trofea SKAT International Golf Cup trafiły do swoich właścicieli i wierzymy, że będą nie tylko ozdobą sportowych zbiorów, ale również niezwykłym symbolem tych wspaniałych czerwcowych dni.

Turniej SKAT na stałe wpisał się w kalendarz golfowych wydarzeń. Oprócz sportowych emocji zawodnikom i gościom turnieju towarzyszyły również estetyczne i kulinarne doznania. Oprócz doskonałej klubowej kuchni, goście turnieju poznali smaki i historię wybornych win pod okiem profesjonalnego sommeliera, jak również doświadczyli kilkudziesięcioletniej tradycji w postaci wiekowych trunków zaprezentowanych przez Ambasadora Whisky.

Dodatkowo uczestnicy turnieju mogli podziwiać dzieła cenionych artystów z zespołu Art in Architecture, a także mieli okazję wysłuchać koncertu wyjątkowej skrzypaczki Marty Nanowskiej. Gwiazdą wieczoru była wokalistka jazzowa Krystyna Durys z orkiestrą.

Artyści z Multivision oświetlili laserami i kolorowymi światłami nocne niebo nad polem golfowym w Sierra Golf Resort. Ciekawostką zaś wśród najnowszych modeli marek Lexus, Toyota oraz Maseratti był najnowszy demonstracyjny ciągnik siodłowy DAF XF, premiera którego odbyła się miesiąc wcześniej.

Informacja prasowa

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o