Teraz czytasz
TaylorMade do wzięcia. Adidas szuka kupca

TaylorMade do wzięcia. Adidas szuka kupca

TaylorMade, Adams i Ashworth będą miały nowych właścicieli. Adidas zdecydował, że chce sprzedać prawa do uznanych marek golfowych. Gwiazdy, które mają kontrakty z tymi firmami, pozostaną w „stajni” Adidasa.

O takim ruchu mówiło się od wielu miesięcy, decyzja została ogłoszona na początku maja, tuż po tym, jak firma podała swoje wyniki za pierwszy kwartał 2016 roku. Z raportów wynika, że tylko TaylorMade się rozwija – sprzedaż produktów tej marki wzrosła o sześć procent. Adams i Ashworth zanotowały dwucyfrowe straty, a to oznaczało, że grupa Adidas na całym golfowym polu była na minusie.

„TaylorMade rozwija się bardzo dobrze, ale zdecydowaliśmy się skupić bardziej na ubraniach i obuwiu dla sportowców. TaylorMarde jest jednym z liderów swojego sektora i ma szansę na ciągły wzrost w przyszłości”, czytamy w oświadczeniu prezesa Adidasa Herbera Hainera.

TaylorMade to jedna z najbardziej uznanych golfowych marek. Sprzętem tej firmy grają m.in. Dustin Johnson, Jason Day czy Sergio Garcia. Według serwisu ESPN wszyscy pozostaną w stajni adidasa. „Adidas takich gwiazd nie odpuści. To zbyt ważny sektor rynku, by mogli sobie na to pozwolić” – uważa Darren Rovell z ESPN.

Kto przejmie Adidasowe marki golfowe? Według agencji Reuters bardziej prawdopodobne jest to, że firmą władać będą firmy z Azji lub fundusz inwestycyjny niż jeden z wielkich konkurentów Adidasa – Nike, Under Armour czy Puma. Ale zdaniem wielu to właśnie Under Armour może mieć ochotę na przejęcie TaylorMade. Firma, której twarzą jest Jordan Spieth, ma odzież i obuwie dla golfistów, ale brakuje w jej portfolio sprzętu. TaylorMade mógłby tę lukę wypełnić.

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o