Now Reading
Tiger Woods rezygnuje z kolejnego startu. Czy zagra w Masters?

Tiger Woods rezygnuje z kolejnego startu. Czy zagra w Masters?

Tiger Woods zrezygnował z udziału w Arnold Palmer Invitational z powodów zdrowotnych. „Z tego turnieju nie chciałem w tym roku rezygnować”, czytamy w jego oświadczeniu. Zagrożony jest jego start w Masters.

Woods znów ma problemy z plecami. Na początku lutego wycofał się po pierwszej rundzie Omega Dubai Desert Classic. Zagrał wtedy 77 uderzeń, a powodem wycofania były bóle w kręgosłupie. Od tamtego zdarzenia minęło pięć tygodni, a stan zdrowia nadal jest utrzymywany w tajemnicy.

Najlepszy golfista świata na przełomie wieków planował starty w Genesis Open oraz w Honda Classic, ale z obu tych turniejów się wycofał. Nie pokazuje się publicznie. Arnold Palmer Invitational jest kolejnym turniejem, z którego rezygnuje.

„Nie będę mógł zagrać ze względu na odpoczynek oraz rehabilitację moich pleców. Jestem tym bardzo rozczarowany, bo bardzo chciałem być w Bay Hill i oddać hołd Arnoldowi. Z tego turnieju naprawdę nie chciałem w tym roku rezygnować”, napisał Woods w oświadczeniu.

Arnold Palmer Invitational rozgrywany jest od 1979 roku. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo będzie pierwszą po śmierci jego założyciela i legendarnego gracza – Arnolda Palmera. Woods w tym turnieju triumfował ośmiokrotnie.

„Nie mam konkretnej daty powrotu do zawodowego grania. Moja rehabilitacja postępuje jednak zgodnie z planem i idzie dobrze”, dodał Woods.

Jego dalsze plany są zagadką. Woods wstępnie zgłosił się do Masters, ale biorąc pod uwagę to, że rezygnuje z kolejnych startów, jego ewentualny występ na Augusta National byłby sporą niespodzianką. Woods w trzech ostatnich sezonach dwa razy zrezygnował z Masters. Po raz ostatni zagrał w pierwszym wielkoszlemowym turnieju sezonu dwa lata temu, gdy wracał po 9-tygodniowej przerwie. Zajął wtedy 17. miejsce. Masters w karierze wygrywał czterokrotnie (1997, 2001, 2002, 2005).

Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o