Teraz czytasz
Open de Golf – od jutra na First Warsaw Golf

Open de Golf – od jutra na First Warsaw Golf

Od 5 do 7 października na polu golfowym First Warsaw Golf w Rajszewie zostanie rozegrany zawodowo-amatorski turniej Open de Golf Trophe Francee – Pologne 2018. Wydarzeniu, którego celem jest oprócz zaciśnienia relacji polsko-francuskich, jest także rywalizacja sportowa w duchu fair play, towarzyszyć będzie debata olimpijska „Porozmawiajmy o fair play” w Polskim Komitecie Olimpijskim.

Open de Golf to kontynuacja polsko-francuskich spotkań golfowych  organizowanych w ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i we Francji przy zaangażowaniu między innymi Francusko–Polskiej Izby Gospodarczej (CCiP), French Touch czy Carrefour Polska.

Turniej organizowany jest przy aktywnej strategicznej współpracy UFE Pologne (Union des Français de l’Étranger)  – organizacji obecnej w ponad 100 krajach i zrzeszającej 20 000 członków.

Celem wydarzenia jest stworzenie projektu o charakterze wieloletnim, skierowanego do środowiska Francuzów w Polsce oraz Polaków współpracujących z  Francją w wielu obszarach, przede wszystkim gospodarczych. Efektem tych działań ma być zacieśnianie i pogłębianie tradycyjnych  relacji  polsko-francuskich, a także integracja środowiska Francuzów żyjących poza swoim ojczystym krajem.

W turnieju wezmą udział zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Pula nagród dla tych drugich wyniesie 15 000 euro, a organizatorzy spodziewają się udziału licznej reprezentacji pro z zagranicy. Dla amatorów przewidziano natomiast nagrody rzeczowe w dwóch kategoriach: stroke play brutto i stableford netto.

Start turnieju poprzedzi debata olimpijska poświęcona prawości zachowań i szlachetnej rywalizacji, która odbędzie się 4 października o godz. 10.30 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie z udziałem m.in. Andrzeja Kraśnickiego, prezesa PKOl, Jerzego Wenderlicha, Przewodniczącego Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl czy Otylii Jędrzejczak.

W sobotę i niedzielę podczas turnieju akademię golfa poprowadzi Mike Magher, legenda profesjonalnego golfa, wybitny trener, założyciel American Golf Academy.

Harmonogram turnieju

Dzień 1 – 5 października

07:00 – Rejestracja zawodników (pobranie pakietów startowych)
07:00 – Start z pierwszego i dziesiątego dołka
13:00 – 16:00 – Lunch
14:00 – Domek klubowy – Prezentacja akcji „Fair play w sporcie, życiu, pracy”, sponsorów oraz organizatorów turnieju
18:00 – ogłoszenie listy startowej na drugi dzień

Dzień 2 – 6 października 2018 roku

07:00 – Rejestracja zawodników (pobranie pakietów startowych)
07:00 – Start z pierwszego i dziesiątego tee
13:00 – 16:00 – Lunch
15:00 – Domek klubowy – Prezentacja akcji „Fair play w sporcie, życiu, pracy”, sponsorów oraz organizatorów turnieju
18:00 – ogłoszenie listy startowej na trzeci dzień (finał + turniej pocieszenia)
20:00 – Uroczysta Gala Turniejowa wraz z akcją „Fair play w sporcie, życiu, pracy” – Warszawa

Dzień III – 7 października 2018 roku

07:00 – Start z pierwszego i dziesiątego tee
10:00 – Turniej pocieszenia na 9 – dołkach
12:00 – 14:00 – Lunch
14:00 – ogłoszenie wyników

Oficjalna strona turnieju

 

© 2021 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o