Now Reading
Dwa ćwiczenia, które poprawią wasze uderzenia z bunkra

Dwa ćwiczenia, które poprawią wasze uderzenia z bunkra

Komentując turnieje Euro­pean Tour, mam wrażenie, że bunkier na polu golfowym nie jest przeszkodą. Czołowi gracze z piasku wychodzą bez problemu, za każdym razem zatrzymując piłkę tuż przy albo nawet w dołku. W niektórych sytuacjach umyślnie celują do pułapek, by ułatwić sobie ko­lejne zagranie. Czar pryska, gdy widzę, co się dzieje, kiedy piłka gracza na poziomie klubowym wpadnie do bunkra.  

Ćwiczenie 1

Kontrola kontaktu

Na początek trzeba nauczyć się trafiać w piasek zawsze w tym samym miejscu. W dobrze zagrabionym bunkrze przy greenie narysuj końcówką sandwedge’a linię prostopadłą do twojego celu. Do linii dorysuj pięć prostokątów o długości ok. 15 cm i szerokości główki kija. W ostatnim prostokącie połóż piłkę. Teraz masz tak uderzyć, by cały piasek z powierzchni prostokątów wyleciał z bunkra w stronę twojego celu. Upewnij się, że divot pokrywa się z wcześniej zaznaczonym kształtem. Za każdym razem musi zaczynać się on dokładnie na linii. Dopiero jak uda ci się zrobić to cztery razy, możesz spróbować uderzyć w piąty prostokąt, w którym leży piłka. Powtórz ćwiczenie przed każdą wybitą piłką na treningu. Po opanowaniu ćwiczenia możesz być pewien, że za każdym razem wyjdziesz z piachu.

FOT. 1 FOT. 2

Ćwiczenie 2

Kontrola dystansu

Drugie ćwiczenie nauczy cię kontrolować dystans uderzenia z piachu. Wydawać się może dużo prostsze, ale wcale nie jest łatwo je wykonać. W bunkrze treningowym wybierz flagę oddaloną o przynajmniej 15 metrów. Wybij pierwszą piłkę w kierunku celu, ale na sam początek greenu. Każdą następną piłkę wybijaj coraz dalej, ale nie przebijając za dołek. Spróbuj zmieścić jak najwięcej piłek między krawędzią greenu a flagą. To ćwiczenie możesz również wykonywać w formie pojedynku z innym zawodnikiem… Przegrany grabi bunkier!

FOT. 3b

[fot]fot. Filip Klimaszewski[/fot]
Brak komentarzy (0)

Napisz komentarz

© 2023 Magazyn golfowy GOLF&ROLL, wydawca: G24 Group Sp. z o.o